Wczasy w górach - baza noclegowaWakacje gory
Oferty specjalne
Rekreacja
Wyszukiwarka obiektów
Miejscowość:

Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane

Beskid Niski (4)
Beskid Sądecki (5)
Beskid Wyspowy (1)
Beskid Żywiecki (6)
Beskid Śląski (9)
Gorce (5)
Góry Bystrzyckie (1)
Góry Stołowe (3)
Góry Wałbrzyskie (1)
Karkonosze (13)
Pieniny (17)
Góry Opawskie (2)
Orawa (5)
Podhale (72)
Tatry (10)
Masyw Śnieżnika (2)
Vysoké Tatry (1)
Menu kontekstowe
Ostatnio dodane
Polecamy miejscowosci
Atrakcje turystyczne
Webtraveling Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913Szukając tanich górskich wakacji skorzystaj z pięciu rad

2016-08-09

Planując wakacje kierujemy się wieloma czynnikami, przede wszystkim budżetem.

Górski odpoczynek nie musi być drogi, można wcześniej planować wakacje tak, by nie wydać zbyt dużych kwot.

Sprawdźmy jak można tego dokonać.

Wszyscy marzą o tym, by trochę odpocząć, nierzadko słyszy się takie zdanie- rzucić wszystko i jechać w bieszczadzkie tereny. W górach jest pięknie i w lato i w zimie, dlatego z chęcią tam jedziemy, by wypocząć. Prezentujemy proste zasady, dzięki którym zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

I Pomyślmy o tanich noclegach

Wakacje trwają, ale w górach zapewne można znaleźć ofertę pokoi gościnnych albo domków na lato z niezbyt wygórowanymi cenami. Za domek płaci się w całości, stąd też koszty rozkładają się na parę osób, co znacznie je obniża.

II Pociąg, bus albo autostop

Pociąg to popularna forma podróżowania, na dodatek nie wymagająca zbyt dużych nakładów finansowych. Polskie busy to tanie przejazdy, są one dosyć popularne. Podróżowanie autostopem jest popularne już od lat. Jeżeli nie obawiamy się dopiero co zapoznanych przypadkowo osób, to nic nie przeszkadza, aby skorzystać z ich życzliwej pomocy, pod warunkiem, że jadą w tą samą stronę co my. W przypadku większej ekipy możemy złożyć się na benzynę i pojechać swoim autem. Rozłożone koszty spowodują, że podróż będzie znacznie tańsza.

III Zanocujmy w schronisku

W przypadku, gdy nie stać nas na nocleg w pokoju hotelowym, alternatywą może być skorzystanie ze schronisk. Tutaj noclegi nie są drogie, a dach nad głową jest zapewniony. Osoby, które lubią kontakt z naturą chętnie skorzystają z pola namiotowego.

IV Wyżywienie na własną rękę

Wybierzmy ofertę bez wyżywienia, samodzielnie można kupić produkty i szykować jedzenie. Obiady w pensjonacie będą droższe, niż gdybyśmy samodzielnie przyszykowali posiłek. Śniadanie kosztuje 15 zł, kupując produkty w sklepie za tą kwotę można przyszykować jedzenie dla paru osób. W sytuacji, gdy mamy dostęp do kuchni lepiej będzie szykować posiłki samodzielnie.

V Przygotuj przygodową mapę

Nie wybieraj się na wycieczki zorganizowane, możesz samodzielnie doczytać do jakich ciekawych okolicznych miejsc warto się wybrać. Na wczasach oferowane wycieczki są dosyć drogie. Aby nie nadszarpywać finansów można pomyśleć o samodzielnym zorganizowaniu wycieczki lub zwiedzania różnych ciekawych miejsc w rejonie. Zabierzmy ze sobą mapę z atrakcyjnymi miejscami i działający GPS, dzięki niemu dotrzemy do miejsc, na które przyjdzie nam ochota.

Wczasy w górach nie muszą być drogie. Dzięki naszym radom Twoje wakacje będą udane i tanie. 

Więcej  


 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone