Wczasy w górach - baza noclegowaWakacje gory
Oferty specjalne
Rekreacja
Wyszukiwarka obiektów
Miejscowość:

Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane

Beskid Niski (4)
Beskid Sądecki (5)
Beskid Wyspowy (1)
Beskid Żywiecki (6)
Beskid Śląski (9)
Gorce (5)
Góry Bystrzyckie (1)
Góry Stołowe (3)
Góry Wałbrzyskie (1)
Karkonosze (13)
Pieniny (17)
Góry Opawskie (2)
Orawa (5)
Podhale (72)
Tatry (10)
Masyw Śnieżnika (2)
Vysoké Tatry (1)
Menu kontekstowe
Ostatnio dodane
Polecamy miejscowosci
Atrakcje turystyczne
Webtraveling Paweł Mallek
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
tel. 94 720 38 90
tel. kom. 608 769 913Zimowy weekend w górach

2017-02-12

Recepta dla osób, które tęsknią za śnieżnym krajobrazem jest prosta: pobyt w górach. W mieście niestety nie ma śniegu, warto więc udać się na odpoczynek w góry.

Schronisko na Luboniu Wielkim - na terenie Beskidu Wyspowego - dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Można tam dobrze wypocząć. W schronisku nie brakuje wolnych łóżek. Poza tym dla zmarzniętych podróżnych z pewnością znajdzie się tam jakiś ciepły i smaczny posiłek. Warunki pogodowe podczas weekendu mają być dobre, dlatego wszystkim polecamy górskie wycieczki. W okolicy jest wiele interesujących szlaków, trzeba jednak uważać, gdyż miejscami są one oblodzone.

Szlaki na terenie Hali Łabowskiej również mogą „pochwalić się” dobrymi warunkami. Ścieżki na szlakach są przetarte, a pokrywa śnieżna jest imponująca. Tutejsze schronisko podczas weekendu dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami. Podczas górskich wędrówek będzie dopisywała również korzystna aura. Nie zabraknie lekkiego mrozu, będzie także słoneczko. Można liczyć na to, że spadnie śnieg. 

Prawdopodobnie szlaki nie będą opustoszałe. Według ratowników górskich krynickiego GOPRu wzrasta liczba osób, które wybierają się na zimowe górskie wędrówki. Turyści chętnie odwiedzają Beskid Sądecki. Można to zaobserwować w postaci przetartych szlaków. Chociaż podczas weekendu można spodziewać się tu lepszej pogody i w niektórych miejscach będzie można wypatrzeć tatrzańskie szczyty, a nawet i góry bieszczadzkie, to przed wybraniem się na wycieczkę nie można zapomnieć o zabraniu raków i kijków. Góry te przykryte są metrową śniegową warstwą. Ostatnio były troszeczkę cieplejsze dni i z tego względu warunki uległy delikatnemu pogorszeniu. Pojawił się lód - dlatego prosimy o szczególną uwagę na szlaku.

Tak sytuacja przedstawia się w Beskidach, a czego można się spodziewać w tarzańskich rejonach? Przede wszystkim zimowych warunków. Szlaki niżej położone są przetarte. Wyższe partie gór mogą zaskoczyć nas zupełnie inną sytuacją. W tych górach ogłoszono 2 stopniowe zagrożenie lawinowe, a szlaki są wyjątkowo śliskie. Przed wyprawą nie zapomnijmy o zabraniu kijków, a w wyższe partie górskie zabierzmy raki oraz czekany. Przed górską wyprawą zadbajmy o dobry sprzęt, nie zapomnijmy o zabraniu naładowanego telefonu z zainstalowaną aplikacją Ratunek lub wpisanymi numerami alarmowymi.

 Noclegi w górach  zamawiajcie i korzystajcie z uroków zimy.  

Więcej  


 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone